تبلیغات
توزیع دستگاه تصفیه اب و فاضلاب - فیلتر شنی
 
توزیع دستگاه تصفیه اب و فاضلاب
021-46076082 021-46073396
سه شنبه 27 مهر 1395 :: نویسنده : نوید کد
ستگاه فیلتر شنیReviewed byAdminonAug 18Rating:5

دستگاه فیلتر شنی ساخت شرکت اطلس اب

فیلتر شنی دستگاهی است كه با صاف نمودن (فیلتر اسیون) فیزیكی آب باعث حذف ذرات معلق موجود در آن نظیر گل، رنگ، مواد آلی، پلانكتون، باكتری‌ها و ذرات حاصل از خوردگی می‌شود.

ستگاه فیلتر شنیReviewed byAdminonAug 18Rating:5


در این دستگاه، آب حاوی ذرات معلق را از بستری از ذرات یك ماده كه می‌تواند شن و یا ذغال آنترایست (فیلتر كربن اكتیو) باشد عبور می‌دهند. در اثر عبور آب از خلل و فرج بین ذرات شن، مواد معلق آب گیر كرده و آب تقریبا عاری از مواد معلق، بدست می‌آید. البته جمع شدن ذرات معلق در خلل و فرج فیلتر، باعث افزایش افت فشار می‌گردد كه اگر این افت فشار از حد معینی تجاوز نماید، باید صافی را شستشو داد.

 

كاربرد  فیلتر شنی:
الف: تصفیه آب رودخانه‌های با كدورت بالا پس از واحدهای انعقاد، لخته سازی و ته نشینی جهت تهیه آب شرب، بهداشتی و صنعتی
ب: جهت تصفیه آب استخر برای جلوگیری از كدر شدن آب و زلال سازی آن
ج: تصفیه نهایی فاضلابهای صنعتی و انسانی
د: تصفیه آب برج خنك كن از مواد معلق نفوذی از هوا به آب، مانند گرد و خاك
البته در هنگامی كه بجای شن از ماده‌ای بنام كربن اكتیو دستگاه استفاده شود، با حذف كلر، فنولها و مواد آلی مشابه، مزه نامطلوب و رنگ آب از بین خواهد رفت. در اینگونه فیلترها توصیه می‌شود زغال موجود در دستگاه هر شش ماه یكبار شستشو و احیا گردد. برای این منظور كافی است پس از شستشوی معكوس فیلتر شنی، دانه‌های کربن اکتیو را به مدت 20 الی 30 دقیقه با بخار آب كم فشار شستشو داد.
ساختمان فیلتر شنی (فشاری)
بدنه این فیلترشنی، استوانه‌ای شكل و از فولاد بر اساس استاندارد‌های معتبر ساخته شده است و دارای دو دریچه بازدید بوده و برای جلوگیری از خوردگی، كلیه سطوح مجاور با آب داخل مخزن دستگاه از دو لایه رنگ اپوكسی و كلیه سطوح بیرونی دستگاه كه در مجاورت هوا قرار دارند رنگ روغنی پوشش داده می‌شود. فشار استاندارد در این فیلترها بین 7-3 اتمسفر می‌باشد و اگر فشار بیش از این باشد باعث ایجاد پدیده شیارسازی می‌شود.
این فیلترها هم بصورت عمودی و هم بصورت افقی ساخته می‌شوند. قطر فیلترهای عمودی استاندارد از حدود 5/0 تا 3 متر و ارتفاع آن بین 7/0 الی 5/1 متر می‌باشد. البته فیلترهای عمودی به خاطر آنكه در تمام راستای ارتفاع آنها عمل تصفیه فیزیكی انجام می‌گیرد به فیلترهای شنی افقی ترجیح دارند. در فیلترهای افقی آب ورودی و آب حاصل از شستشو از طریق یك كانال فلزی طولی تقسیم و یا جمع آوری می‌گردد اما در در فیلترهای عمودی این عمل توسط نازلهای ورودی از بالای دستگاه انجام می‌پذیرد.

شکل فیلترشنی فشاری

 

همانطور كه در شكل ملاحظه می‌شود این فیلترهای شنی از یك بستر شن دانه‌بندی شده با خلوص 98% و یك صفحه مشبك با 50 تا 70 عدد پستانك در هر متر مربع جهت آبكشی و جلوگیری از خروج ذرات شن از دستگاه تشكیل شده است. اندازه ذرات شن كه بصورت دانه‌بندی شده و طبقاتی بروی صفحه مشبك قرار گرفته‌اند بر حسب اندازه ذرات معلق در آب تعیین می‌شود.ترتیب قرارگیری اندازه این ذرات از بالای بستر بطرف پایین بستر به ترتیب درشت به ریز می‌باشد.
بخاطر لزوم انجام دو عمل سرویس دهی دستگاه و شستشوی معكوس در دستگاه فیلتر شنی ،مدار لوله كشی این دستگاه طوری طراحی شده است كه بصورت ساده‌ای هر دو عمل را انجام دهد.

كنترل فیلتر شنی به سه روش 1- كنترل با شیرهای دستی2- كنترل با شیرهای چند راهه دستی 3- كنترل تمام اتوماتیك توسط شیرهای چند راهه اتوماتیك، انجام می‌پذیرد كه البته لوله كشی انجام شده توسط شرکت تولیدی اطلس اب بصورت دستی بوده و به دو روش كه در زیر نشان داده شده است صورت می پذیرد.

لوله کشی خطی                                                  لوله کشی مربعی

1-شیر ورودی
2- شیر فاضلاب
3– شیر شستشوی معكوس

4- شیر خروجی آب تصفیه شده
5-مانومتر
6-منهول فوقانی
7-منهول تحتانی

 

دستور العمل بهره برداری از فیلتر شنی:
بعد از انجام لوله كشی های مربوطه نوبت به ریختن سیلیس درون دستگاه میباشد. برای این كار از سه نوع سیلیس (ریز، متوسط،درشت ) استفاده میشود. ابتدا سیلیس دانه درشت را بروی صفحه نازل ریخته و از منهول تحتانی  (شماره 7) سطح آنرا كاملا صاف نموده و درب آنرا ببندید. سپس بترتیب سیلیس دانه متوسط و دانه ریز را از منهول فوقانی ( شماره 6 ) ریخته و توسط قطعه چوبی سطح آنرا صاف نمایید.در انتها درب منهول فوقانی را ببندید.
شستشوی معكوس: شیرهای شماره 1 و 4 بسته و شیرهای شماره 2 و 3 باز. در این حالت سیلیس موجود در دستگاه شستشو می شود.اینكار تا زمانی ادامه می یابد تا آب خروجی از شیر شماره 2 (فاضلاب) كاملا صاف شود.

نحوه استفاده : شیرهای شماره 1 و 4 باز و شیرهای شماره 2 و 3 بسته . در این حالت دستگاه آب ورودی را تصفیه می نماید و آب شفاف از شیر شماره 4 خارج میشود.
در نگهداری فیلترها نكته بسیار مهم آن است كه در مواقع تعطیلی بیش از سه هفته، صلاح این است كه آنها را كاملاً از آب تخلیه نماییم. اما اگر زمان تعطیلی كار فیلتر شنی حدود 2 تا 3 هفته است بهتر است كه فیلترها تخلیه نشوند چون برای راه‌اندازی مجدد به دقت نسبتاً زیادی نیاز است تا بستر فیلترشنی شكل مطلوب به خود را بگیرد. در این حالت با بستن شیر خروجی فیلترشنی، آب را داخل فیلتر نگه می‌داریم.

کاربرد فیلتر شنی در صنایع 1 تصفیه اب وفاضلاب2-کشاورزی و دامداری3-رنگرزی4-پتروشیمی وپالایشگاه

فیلتر شنی تحت فشار .سازنده فیلتر شنی.فروش فیلتر شنی.خرید فیلتر شنی.تولید کننده فیلتر شنی. فیلتر شنی تصفیه استخر.فیلتر سیلیسی.سیلیس فیلتر شنی.فیلتر شنی وکربنی.فیلتر تحت فشار اطلس اب سازنده فیلتر شنی فیلتر شنی تهران .فیلتر شنی کرج .فیلتر شنی اصفهان .فیلتر شنی رشت .فیلتر شنی کرمان .فیلتر شنی عسلویه .فیلتر شنی شیراز.فیلتر شنی مشهد .فیلتر شنی کرمان .فیلتر شنی قمفیلتر شنی بندر عباس.فیلترشنی عسلویه .فیلتر شنی اراک .فیلتر شنی اهواز.فیلترشنی مازندران فیلتر شنی البرز.فیلتر شنی گرگان .فیلتر شنی زنجان فیلترشنی خرم اباد فیلتر شنی بروجرد.فیلتر شنی ساوه .فیلتر شنی سنندج.فیلتر شنی ساری.فیلتر شنی ابادان فیلتر شنی قشم

تلفن 02146076082       02146073396          فکس 02146076976

www.atlasab.ir


http://atlasab.ir/main/product/86/%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1%20%D8%B4%D9%86%DB%8C%20%D8%AA%D8%AD%D8%AA%20%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1

نوع مطلب : تولید کننده دستگاه تصفیه آب و فاضلاب، 
برچسب ها : فیلترشنی، سختی گیر، تصفیه اب صنعتی،
لینک های مرتبط : فیلترشنی، سختی گیر، دستگاه تصفیه اب، اطلس اب،
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:13 ب.ظ
First of all I would like to say wonderful blog! I had a quick question that I'd like to ask if you do
not mind. I was interested to know how you center yourself
and clear your thoughts before writing. I've had a difficult time clearing my thoughts in getting
my ideas out. I do enjoy writing but it just seems like
the first 10 to 15 minutes are generally wasted simply just trying to figure out
how to begin. Any ideas or tips? Thanks!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :